Kooliaasta algus uues Kohtla-Järve riigigümnaasiumis

Kooliaasta algus uues Kohtla-Järve riigigümnaasiumisKohtla-Järve riigigümnaasium. Allikas: boa.ee
03.09.2019

Kooliaasta on taaskord alanud. Mitmes Eestimaa piirkonnas uhiuues koolimajas ja nii mõnegi uue koolihoone projekteerimisse on olnud kaasatud ka Arro & Agasild Inseneribüroo. Seda ka palju kajastust saanud Kohtla-Järve riigigümnaasiumi puhul. 

Koolihooneid haldava Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on riigigümnaasiumid RKAS väga olulised ja huvitavad projektid, mida iseloomustavad märksõnad kaasaegne õpikeskkond ja energiatõhusus. Kohtla-Järve riigigümnaasiumi puhul tõi ta välja, et tegemist on liginullenergiahoonega, kus õpikeskkond on hästi läbimõeldud ja loogiline. Ka hoone ehitanud AS Nordecon juht Gerd Müller kinnitas, et Kohtla-Järve uus koolimaja on ehitatud praeguste parimate funktsionaalsuse ja energiasäästlikkuse teadmiste järgi, et olla eeskujuks ning tulevikusihi näitajaks. 

Koolihoone arhitektid ning peaprojekteerija on BOA OÜ, Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ koostas tööprojekti. Pärast ehitaja valimist tehti projektis töömetoodikast tulenevalt mõned täpsustused, kuid üldiselt konstruktsioonide lahendust ei muudetud. AS Nordecon alustas Kohtla-Järve riigigümnaasiumi hoone ehitamist 2019. aasta jaanuaris.

Täna on Arro & Agasild Inseneribüroo töölaual veel mitmete koolihoonete projektid, näiteks Tabasalu haridushoonete kompleks, äsja ehitusjärku jõudnud Haapsalu Põhikooli ning Laagri gümnaasiumi hooned.  

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi kohta loe lähemalt https://bit.ly/2lVUBPg